گزارش ره زیست ۲

گزارش برگزاری مسابقه ره زیست ۲

از آنجا که منابع انسانی باارزش‌ترین عامل تولید و مهم‌ترین هر سازمانی به شمار می‌آید یکی از مؤثرترین راه‌های تحقق اهداف سازمانی،شناسایی و جذب نیروی انسانی توانمند و کارا است.پس از برگزاری اولین دوره مسابقه ره زیست، پس از مشورت با کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه نیروی انسانی و فعلان عرصه زیست‌فناوری و نیز شناسایی نقاط ضعف و قوت در برگزاری ره زیست ۱ اقدام به طراحی و برگزاری دومین دوره ره زیست اقدام نمود.لازم به ذکر است با توجه به شرایط کشور و عدم امکان حضور فیزیکی مخاطبین، ره زیست در اسفندماه بازطراحی گردید و به شکل مجازی پیش رفت.

در ره زیست۲، پنج پروژه از شرکت‌های مؤثر و پیشرو در حوزه زیست‌فناوری تعریف شد:

  1. کیت سنجش سیستاتین c به روش ایمونوتوربیدومتریک
  2. ابزار جانبی تغییر مقیاس سامانه‌های کروماتوگرافی مایع
  3. طراحی و ساخت دستگاه بازتوان‌بخشی با استفاده از عملگرهای نوین نایلونی
  4. مهندسی معکوس دستگاه تست قند خون به روش تهاجمی
  5. کیت سنجش گلوتنGIP) ) به روش الایزا (بررسی حساسیت به گلوتن در بیماران سلیاک)

تعاملاتی نیز با انجمن‌های علمی و گروه‌های دانشجویی برقرار شد که ثمره‌ی این همکاری تبلیغات مسابقه و ثبت‌نام به‌صورت مجازی و حقیقی دانشگاه‌های مربوطشان نمودند همچنین پس از تبلیغات مسابقه دانشجویان در مقطع‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری ۵۳۷ ثبت‌نام اولیه کردند که پس از ارزیابی رزومه‌ها ۱۹۸ نفر ثبت‌نامشان نهایی شد.

مسابقه ره زیست از روز  پنجشنبه، ۱ اسفندماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران آغاز شد. روز دوم مسابقه نیز در سالن شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از این بیماری، ادامه فرایند مسابقه ره زیست۲ به‌صورت غیرحضوری برگزار شد که فایل گزارش مشروح این مسابقه در ادامه در دسترس است.