تحقیق و توسعه کودهای ترکیبی npk

شرکت مجری: پیشگام رویش اسپادانا

توضیحات

خلاصه معرفی پروژه

کود NPK از جمله کود های مفید و موثری است که تغذیه با نسبت های مختلف این کود در مرحله رویش و باردهی گیاه، نقشی اساسی روی خواص کمی و کیفی محصول ایفا می‌کند. مهم‌ترین مواد مغذی گیاهان که بدون آن‌ها قادر به ادامه‌ی حیات نیستند، به عنوان عناصر مغذی ماکرو (Macronutrient) شناخته می‌شوند: نیتروژن ، فسفر و پتاسیم.  به همین دلیل، این عناصر اغلب به عنوان مهم ترین مواد مغذی گیاهان در نظر گرفته می شوند. عملکردهای اصلی N و P ساخت پروتئین ها و اسیدهای نوکلئیک هست که اجزای مهم بافت گیاهان رو تشکیل می دهند. کاهش بیماری ها درگیاه از  فواید ساخت پروتئین است. K تنها ماده مغذی است که جزو ترکیبات آلی گیاهی محسوب نمی شود، اما عمدتاً در تنظیم فرآیندهای گیاه مانند اسمز و فعالیت آنزیم ها از اهمیت زیادی برخوردار است. بدین ترتیب K به طور کلی نقش مهمی در کیفیت محصولات گیاهی برداشت شده دارد.

با توجه تامین بخش زیادی از کودهای تامین کننده این مواد از خارج از کشور (اکثر کودهای موجود از برندهای خارجی اسپانیایی و غیره هستند) و همچنین کیفیت پایین تر موارد مشابه تولید داخل (با توجه به اعلام رضایت پایین توسط افراد در بخش نظرات سایت های تامین کننده) به نظر می‌رسد دست یابی به فرمولاسیون موثر برای تولید داخلی این محصول مورد نیاز است.

دست یابی به فرمولاسیون دقیق و کیفیت و نوع مواد اولیه به کار رفته و نحوه ترکیب آن‌ها نیاز به بررسی شرایط مختلف عملکرد این ترکیبات در کنار هم و همچنین درصد مناسب هریک خواهد داشت. از طرفی کیفیت مواد اولیه داخلی با موارد مشابه خارجی باید بررسی شود. به نظر می رسد بررسی تئوری مطالعات انجام شده در دست یابی به فرمولاسیون بهینه موثر باشد.

از لحاظ میزان عرضه محصولات خارجی و کمتر بودن تعداد محصولات ایرانی با کیفیت، ارائه محصول با کیفیت تولید داخل به دلیل سهولت دسترسی به آن و احتمالا هزینه پایین تر آن به نظر می‌رسد این محصول بتواند جایگاه مناسبی بین مصرف کنندگان آن داشته باشد.

خروجی مورد انتظار در انتهای مسابقه

هدف  این پروژه تحقیق بر روی محصولات و مقاله های خارجی و مهندسی معکوس فرمولاسیون این نوع کودهای ترکیبی است. همچنین ارائه اطلاعات در مورد ترکیبات مورد استفاده در این محصولات، روش های ترکیب آن ها،  فرمولاسیون و یک نمونه محصول در حد آزمایشگاهی از خروجی های مورد انتظار این پروژه هستند.

تخصص های مورد نیاز

  • شیمی: تحقیقات روی مواد اولیه مورد استفاده و پیشنهاد فرمولاسیون و روش تولید
  • مهندس شیمی: برآورد هزینه های هر فرمولاسیون هم جنبه تجهیزات تولید هم قیمت تمام شده کالا، همکاری در تحقیقات با کارشناس شیمی تیم
  • مهندس کشاورزی: تحقیقات بر روی جذب عناصر مختلف و نظارت بر فرمولاسیون، پیشنهاد مقدار مصرف هر فرمولاسیون برای گروه محصولات کشاورزی  مختلف

راهبران پروژه

جناب آقای هاشمیان، مدیر تولید شرکت پیشگام رویش اسپادانا

معرفی شرکت

در دست تنظیم است.

توضیحات تکمیلی

رشته تحصیلی

شیمی, مهندسی شیمی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تحقیق و توسعه کودهای ترکیبی npk”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تحقیق و توسعه کودهای ترکیبی npk”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *