طراحی سيستم كدينگ و رديابی ويال های بايوبانك های سلولی

طراحی سیستم کدینگ و ردیابی ویال های بایوبانک های سلولی

شرکت مجری: سل تک فارمد

توضیحات

خلاصه معرفی پروژه

هنگامی که تنوع اقلام در یک سازمان بالا می رود، رسیدگی به امور آنها مانند برآورد نیاز، شناسایی، منبع تولیدی، حمل و نقل، بسته بندی و … با پیچیدگی‏ های زیادی همراه خواهد شد چراکه حساب‏ های موجودی‏ ها و اطلاعات مربوط به آنها بسیار متنوع می شود و کار برنامه ریزی و کنترل موجودی بسیار مشکل می گردد. در همین راستا، سیستم‌های طبقه‌بندی و کدگذاری مختلفی در حوزه کالاها و خدمات در دنیا به وجود آمده اند که هرکدام دارای کارکردهای خاصی هستند.

کدینگ کالا علمی است که  فرایند شناسایی، طبقه بندی و بارکدگذاری کالا را شامل می ‏شود. در مرحله شناسایی جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل آنها به منظور شناخت کامل اطلاعات صورت می گیرد. در طبقه بندی، اقلام با استفاده از اطلاعات حاصل از مرحله قبل براساس ویژگی هایشان سازماندهی می شوند، این ویژگی ها شامل شباهت‏ ها و تفاوت‎های دسته های اقلام می‏ باشند. در کدگذاری، اطلاعات طبقه بندی شده کالاها با علائمی به نام کد، متناظر می شوند و به این ترتیب فرایند کدگذاری کامل می‏ شود. در واقع کدینگ با استفاده از ریاضیات و الگوریتم‏ های آن، داده ها را به صورت رمز عددی یا بارکد در آورده و مجددا می تواند به حالت عادی برگرداند.

در این پروژه هدف اصلی طراحی یک سیستم دقیق کدینگ و ردیابی برای ویال های فریز شده در لایه های مختلف بایوبانک سلولی است. لازم به ذکر است که این کدگذاری باید به گونه ای انجام شود تا هر ویال دارای کدی منحصربه فرد شامل اطلاعاتی همچون نوع سلول بنیادی، کد اهداکننده، پاساژ سلولی، سری ساخت و شماره ویال مربوطه باشد.

خروجی مورد انتظار در انتهای مسابقه

طراحی یک سیستم بدون نقص کدینگ منحصر به فرد ویال های فریز شده در لایه های مختلف بایوبانک سلولی به همراه یک رابط کاربری مناسب

تخصص های مورد نیاز

علوم کامپیوتر
بیوانفورماتیک
ریاضی
مهندسی صنایع
مهندسی کامپیوتر

راهبران پروژه

  • آقای دکتر مسعود وثوق
  • خانم سارا دشت بزرگی
  • آقای دکتر محمد حسین نصیری
  • آقای حسین کاظم زاده

معرفی شرکت

شرکت سل تک فارمد در سال ۱۳۹۳ تاسیس گردیده و موفق به کسب گواهی استاندارد ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ ، گواهی استاندارد ایزو ۱۰۰۱۵ ، گواهی (GMP (BIO-96-71 و گواهی (GMP (BIO-98-113 در طی این سال ها شده است. حوزه های فعالیت شرکت شامل رنیودرم سل (سلول درمانی چین و چروک صورت)، ریکالرسل (سلول درمانی ویتیلیگو)، مزستروسل (سلول درمانی آرتروز)، منیوسل (سلول درمانی نارسایی قلبی) و وارتوسل (پیوند سلول های آلوژن برای درمان فلج مغزی) می باشد.

توضیحات تکمیلی

رشته تحصیلی

ریاضی, زیست فناوری, علوم کامپیوتر, مهندسی صنایع, مهندسی کامپیوتر

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “طراحی سیستم کدینگ و ردیابی ویال های بایوبانک های سلولی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “طراحی سیستم کدینگ و ردیابی ویال های بایوبانک های سلولی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *