تولید بتاگلوکان از مخمر ساکارومایسس سرویزیه

تولید بتاگلوکان از مخمر ساکارومایسس سرویزیه

شرکت مجری: بهان کیمیا آنزیم (کیمیانزیم)

توضیحات

خلاصه معرفی پروژه

بتاگلوکان نوعی ماده ی هیدروکلوئید بوده که دارای اثرات بیولوژیک، خواص درمانی و کاربرد های صنعتی متعددی است. از اثرات بیولوژیک آن می توان به کاهش کلسترول و کاهش قند خون و همچنین آثار ضدسرطانی و ضدتوموری اشاره کرد. به علاوه بتاگلوکان خواص درمانی مانند فعالیت آنتی اکسیدانی، باکتریواستاتیکی و محرک سیستم ایمنی دارد. همچنین این ماده کاربرد های بالقوه ای در تولید غذا به عنوان تغلیظ کننده غذا و یا جایگزین چربی، فیبرهای رژیمی، عوامل دخیل در ویسکوزیته، امولسیفیرها و فیلم ها دارد. بتاگلوکان پلی ساکاریدی از واحدهای گلوکز است که به طور وسیع در دیواره سلولی میکروارگانیسم ها (باکتری ، مخمر ، جلبک و قارچ و…) و گیاهان (علی الخصوص جو دوسر) یافت می شود و ساختارش وابسته به منابع جداسازی شده آن می باشد. گلوکز ها در بتاگلوکان های موجود در مخمر ها و قارچ ها دارای پیوند های β(۱→۳) و β(۱→۶) می باشند که فعالترین فرم بیولوژیکی بتاگلوکان محسوب می شود. بتاگلوکان به طور عمده از مخمر آبجو، مخمر نان، جو و سبوس جو خالص می شود. به طور کلی، سویه مخمر
ساکارومایسس سرویزیه که در پخت نان استفاده می شود، نسبت بتاگلوکان به آلفامانان بالاتری نسبت به مخمری که برای تخمیر الکل (مخمر آبجو) استفاده می شود، دارد. دیواره سلولی مخمر ساکارومایسس سرویزیه متشکل از سه لایه است :

۱) لایه داخلی : بتاگلوکان نامحلول

۲) لایه میانی : بتاگلوکان محلول

۳) لایه خارجی : گلیکوپروتئین

فرایند تولید بتاگلوکان شامل مراحل اتولیز سلول مخمر، انکوبه کردن دیواره سلولی مخمر، حل کردن مانان و نامحلول کردن بتاگلوکان بوسیله ی پروتئاز،  جداسازی بتاگلوکان با سانتریفیوژ و اسپری درایینگ است.

خروجی مورد انتظار در انتهای مسابقه

در این مسابقه انتظار می رود شرکت کنندگان بتوانند مراحل ساخت بتاگلوکان از مخمر ساکارومایسس سرویزیه را به طور دقیق شناسایی کنند؛ همچنین بتوانند این محصول را با بالاترین درصد خلوص و با حفظ پیوند های مفیدش تولید کنند.

تخصص های مورد نیاز

  • مهندسی شیمی با گرایش بیوتکنولوژی، جداسازی، فرایند یا صنایع غذایی
  • شیمی
  • میکروبیولوژی

راهبران پروژه

  • جناب آقای دکتر ساجدی
  • سرکار خانم تکلو

معرفی شرکت

شرکت بهان کیمیا آنزیم (کیمیانزیم) جزو شرکت های دانش بنیان بوده و با مدیریت رضا حسن ساجدی در سال ۱۳۹۳ تاسیس گردیده است. این شرکت در حوزه های خوراک دام، طیور و آبزیان، صنایع غذایی و آزمایشگاهی فعالیت می کند. محصولات اصلی این شرکت شامل مخمر اتولیزشده، توکسین بایندر، پری بیوتیک و عصاره مخمر می باشد.

توضیحات تکمیلی

رشته تحصیلی

مهندسی برق, مهندسی مکانیک

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تولید بتاگلوکان از مخمر ساکارومایسس سرویزیه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تولید بتاگلوکان از مخمر ساکارومایسس سرویزیه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *