طراحی و پیاده‌سازی سناریوی عملکردی ربات اجتماعی در ترمینال‌های حمل و نقل مسافری

طراحی و پیاده‌سازی سناریوی عملکردی ربات اجتماعی در ترمینال‌های حمل و نقل مسافری

شرکت مجری : رباتیک اجتماعی و هوش مصنوعی آیسل

توضیحات

معرفی خلاصه پروژه

ربات‌های اجتماعی به عنوان تکنولوژی جدیدی که قادر است به طور مستقل عملکردهای تکراری را با دقت بالا و بدون خستگی انجام دهد در کشورهای پیشرفته مورد توجه قرار گرفته است. پاندمی کرونا و نیاز مبرم به کاهش ارتباط بین انسانها نیز از دیگر مواردی است که لزوم استفاده از رباتهای اجتماعی به منظور رابطی میان انسان‌ها را نشان میدهد. به منظور استفاده از این رباتها در محیط‌های مختلف لازم است سناریوی مشخصی با توجه به نیازهای محیط و قابلیت‌های ربات طراحی گردد که این پروژه به این موضوع میپردازد

ابعاد پروژه: ربات اجتماعی  SR2119محصول این شرکت در حال حاضر به عنوان یک پلتفرم با اهداف کلی طراحی و ساخته شده است. این ربات با برنامه زمانبندی مشخص در اختیار گروه فعال بر روی پروژه قرار میگیرد و این گروه می‌بایست طراحی و پیاده‌سازی یک سناریو برای کار ربات در ترمینال حمل و نقل مسافری را انجام دهد.

معلومات:  معلومات پروژه عبارتند از ربات اجتماعی ،SR2119 ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرمافزاری ربات. بخشی از این ویژگی‌ها در کاتالوگ ربات به پیوست ارائه شده است.

مجهولات : سناریوی کار ربات در ترمینال حمل و نقل مسافری، پیاده‌سازی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این سناریو بر روی ربات.

فرآیند مورد نظر برای حل مساله :گروه فعال بر روی پروژه می‌بایست ابتدا با حضور در محل کار ربات و گفتگو به افراد فعال در این محیط یک سناریوی عملکردی را با هماهنگی شرکت نهایی نماید و سپس در ارتباط با تیم فنی این شرکت، این سناریو را بر روی ربات پیاده‌سازی کنند.

هدف : معرفی محصول به ترمینال حمل و نقل مسافری برای عملکرد در آن محیط است.

خروجی مورد انتظار در انتهای مسابقه

  • سناریوی کامل طراحی شده جهت کار ربات در ترمینال حمل و نقل مسافری
  • پیاده‌سازی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این سناریو (ترجیح شرکت طراحی سناریو بدون نیاز به تغییر سختافزار است اما در صورتی که گروه فعال بر روی پروژه بتواند دلایل قانع کننده برای تغییر سختافزاری ارائه نماید، این تغییر قابل انجام خواهد بود(

تخصص های موردنیاز

  •  روانشناسی: تعیین سناریوی مناسب ربات با توجه به قابلیت‌ها
  • هوش مصنوعی: پیاده‌سازی کاربردهای هوش مصنوعی مورد نیاز ربات
  • نرم‌افزار: پیاده‌سازی نرم‌افزاری سناریو
  • سخت‌افزار: برقراری ارتباطات میان واحد نرم‌افزار با سخت‌افزارهای ربات

راهبران پروژه

دکتر سجاد امینی – معاونت فنی شرکت – دکترای مخابرات سیستم دانشگاه صنعتی شریف

معرفی شرکت

مجموعه رباتیک اجتماعی و هوش مصنوعی آیسل کار خود از سال ۱۳۹۴ با هدف وارد کردن تکنولوژی هوش مصنوعی قرار گرفته روی پلتفرم‌های ربات اجتماعی به زندگی روزمره و محیط‌های عمومی آغاز نموده است و هم اکنون اولین محصول این مجموعه که یک ربات اجتماعی با توانایی‌های هوش مصنوعی مختلف است به بازار عرضه شده است و برای استفاده در محیط‌های عمومی مورد توجه قرار گرفته است. در حال حاضر نیز این مجموعه در حال کار بر روی طراحی و ساخت ربات‌های اجتماعی با کاربردهای مختلف به منظور ورود به محیط‌های اجتماعی است.

توضیحات تکمیلی

رشته تحصیلی

مهندسی برق, مهندسی کامپیوتر, مهندسی مکانیک

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “طراحی و پیاده‌سازی سناریوی عملکردی ربات اجتماعی در ترمینال‌های حمل و نقل مسافری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “طراحی و پیاده‌سازی سناریوی عملکردی ربات اجتماعی در ترمینال‌های حمل و نقل مسافری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *