صداساز

شرکت مجری: بهسامان هوش افزار کوشا

دسته:

توضیحات

اهمیت مساله

یکی از مسائلی که غواصان با آن مواجه هستند، گم شدن در زیرسطح آب است. گم شدن غواص بنا به دلایل متعدد، مکرراً رخ داده و یک امر غیرعادی محسوب نمیشود. از جمله دلایل گم شدن غواصان، تاریکی زیر آب، عدم آشنایی با محیط و … میتواند باشد. جهت جلوگیری از گم شدن غواص راهکارهای مختلفی وجود دارد. یکی از این راهکارها، هدایت غواص بکمک امواج صوتی و سر و صدا میباشد. در این روش از یک منبع مولد صوت بعنوان هدف و از یک هیدروفون(یک نوع میکروفون زیرآبی) بعنوان هدف یاب استفاده میشود.

شرح دقیق مساله

منبع مولد صوت در ایستگاه بازگشت غواص قرار میگیرد و غواص با کمک هیدروفون، در هر زمانی که نیاز باشد محل ایستگاه را پیدا میکند. منبع مولد صوت بایستی دائماً در حال ایجاد صدا باشد و توان زیادی مصرف میکند؛ اما هیدروفون، تنها در مواقعی که غواص به آن نیاز دارد روشن میشود و توان مصرفی آن نیز کم است.

در این مسئله، از محقق انتظار میرود صرفاً بر روی منبع مولد صوت تمرکز نماید و بتواند سیستمی طراحی کند که با کمترین مصرف انرژی ممکن، بیشترین صدای ممکن را ایجاد نماید.

سیستم مولد صوت بایستی بنحوی باشد که بتوان آن را داخل آب فرو برده و تا عمق ۵۰ متری نیز مشکلی برای آن پیش نیاید. بیشینه جرم سیستم یک کیلوگرم میتواند باشد و هر چه جرم کمتری داشته باشد بهتر است. چگالی سیستم نزدیک به ۱ کیلوگرم بر لیتر باشد؛ سیستم بایستی حداقل زمان ۲۴ ساعت بدون نیاز به شارژ مجدد درون آب صدا ایجاد کند.

هرچه توان و صدای تولیدی بیشتر باشد بهتر است.

هرچه گستره فرکانسی امواج ایجاد شده بیشتر باشد بهتر است.

خروجی مورد انتظار در انتهای مسابقه

  • ساختار شکست محصول
  • طراحی مفهومی شامل ( شکل ، ابعاد و جرم سیستم ؛ شیوه عملکرد سیستم)
  • طراحی اجزا
  • امکان سنجی

تخصص های مورد نیاز

مهندسی برق

مهندسی مکانیک

مهندسی دریا

راهبران پروژه

جناب آقای مهندس مسلم وصالی، کارشناس فنی

معرفی شرکت

فعالیت اصلی شرکت “بهسامان هوش افزار کوشا” در زمینه های طراحی سامانه های بدون سرنشین؛ مدلسازی و شبیه سازی وتحلیل مأموریت سامانه های بدون سرنشین، طراحی و توسعه کامپیوترهدایت و کنترل سامانه های بدون سرنشین؛ طراحی الگوریتم های هوشمند فرماندهی و کنترل مأموریت و سامانه های چند عاملی فعالیت دارد. محل اصلی شرکت در اصفهان است اما در شهر تهران نیز دفتر دارد.

توضیحات تکمیلی

رشته تحصیلی

علوم کامپیوتر, فیزیک, مهندسی برق, مهندسی دریا, مهندسی شیمی, مهندسی کامپیوتر, مهندسی مکانیک, مهندسی هوا فضا

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “صداساز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “صداساز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *