شبیه سازی رشد ذرات در راکتورهای شیمیایی

شبیه سازی رشد ذرات در راکتورهای شیمیایی

شرکت مجری: پارتیان باتری نوین

دسته:

توضیحات

خلاصه معرفی پروژه

شبیه سازی رشد ذرات در راکتور در سه فاز انجام می شود. در فاز اول معادلات ناویر استوکس حل شده و الگوی جریان سیال در راکتور پیش بینی می گردد. در فاز دوم رشد ذرات با توجه به غلظت مواد داخل راکتور و در نظر گرفتن واکنش های شیمیایی با گذشت زمان پیش بینی می شود. برای این منظور مسئله ای به نام مسئله استفان باید حل شود. در این مرحله دو فاز در کنار هم قرار گرفته اند. فاز مرکزی در دمای ثابت است (مانند یخ که به صورت جامد است) و فاز پوسته که گرادیان دمایی در آن ایجاد شده است (مانند آب که در فاز مایع است) دارد. برای حل این مسئله معادله انتقال حرارت ناپایدار باید حل شود. به دلیل تبدیل فاز مرکزی به پوسته یا بالعکس شرایط مرزی معادلات دیفرانسیل جزیی در این مسئله در حال حرکت است. لذا باید معادله مناسب شرط مرزی را با درنظر گرفتن فیزیک مسئله لحاظ کرد. همین موضوع حل تحلیلی معادله را دشوار می کند و عموما باید از روشهای حل عددی استفاده کرد. در این مسئله به جای معادله انتقال حرارت معادله نفوذ باید حل شود. در مرحله سوم ذرات رشد کرده مطابق با الگوی جریان سیال حرکت کرده و ر اثر برخورد آنها به هم اگرگیت هایی تشکیل می شود. معمولا از روش عددی مونت کارلو برای حل این معادلات استفاده می شود.

خروجی مورد انتظار در انتهای مسابقه

در فاز اول پروژه الگوی جریان سیال پیش بینی می شود . در فاز دوم مسئله استفان حل می شود برای این منظور معادلات گسسته سازی شده وبرنامه کامپیوتری مناسب برای آن نوشته می شود. برنامه باید با گرفتن داده های ورودی بتواند سرعت حرکت فصل مشترک و تغییر فاز را پیش بینی نماید. در فاز سوم نیز با اطلاعات ورودی و حل به روش مونت کارلو تغییرات اندازه ذرات با زمان به دست می آید.
محصول نهایی برنامه کامپیوتری یا نرم افزاری یا پکیجی است که قادر است با گرفتن پارامترهای ورودی خروجی نرم افزار را در قالب گراف هایی به نمایش در آورد.

تخصص های مورد نیاز

مهندسی مکانیک
مهندسی شیمی
مهندسی مواد
علوم پایه مانند کامپیوتر، ریاضی و فیزیک

راهبران پروژه

دکتر رضا ریاحی فر هیات علمی پژوهشگاه مواد و انرژی کرج، مدیریت پروژه

دکتر پور رجبیان هیات علمی پژوهشگاه مواد و انرژی کرج ، بخش سیالات

دکتر رهگذر هیات علمی پژوهشگاه مواد و انرژی کرج ، بخش سیالات

دکتر علی خانلرخانی هیات علمی پژوهشگاه مواد و انرژی کرج، بخش مونت کارلو و رشد ذرات

دکتر مازیار صهبا یغمایی هیات علمی پژوهشگاه مواد و انرژی کرج، بخش مونت کارلو و رشد ذرات

معرفی شرکت

شرکت پارتیان باتری نوین در حوزه های طراحی و توسعه و تولید، کسب دانش فنی، بومی سازی، کلیه مواد اولیه (آند، کاتد، الکترولیت، سپراتور و بدنه) و انواع ذخیره سازهای انرژی شامل انواع باتری‌های قابل شارژ لیتیوم یون، سرب اسید، نیکل کادمیم و باتری‌های نسل جدید (لیتیوم سولوفور، لیتیوم هوا، سدیم یون، آلومینیوم یون)، ابرخاذن‌ها و پیل سوختی و سولار سل فعالیت می کند.

توضیحات تکمیلی

رشته تحصیلی

ریاضی, شیمی, علوم کامپیوتر, فیزیک, مهندسی شیمی, مهندسی مکانیک, مهندسی مواد

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی رشد ذرات در راکتورهای شیمیایی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی رشد ذرات در راکتورهای شیمیایی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *