حذف گاز SO2

شرکت مجری: شتابدهنده ایتوک آفرینان فناوری

توضیحات

خلاصه معرفی پروژه

از میان آلاینده های هوا در جهان، گاز دی اکسید گوگرد با توجه به خطراتی که برای محیط زیست ایجاد می کند، مورد توجه خاصی قرار گرفته است.گازهای خروجی از واحدهای تولید گوگرد به طور متوسط دارای ترکیبات گوگرد با ماکسیمم یک درصد حجمی می باشد که با مقدار استاندارد انتشار این مواد از واحدهای صنعتی فاصله زیادی دارد. بنابراین باید گاز خروجی از این واحد را براساس یک فرآیند مناسب تحت تصفیه قرار داد.

از آنجا که دبی گاز خروجی واحد های صنعتی در حدود ۹۰۰۰ مترمکعب بر ساعت و غلظت گاز گوگرد دی اکسید یک درصد گاز ورودی معادل ۱۸۵۰ کیلوگرم در روز می باشد، فرایند مورد نظر باید انتخاب پذیر باشد. این جاذب علاوه بر ظرفیت زیاد برای جذب گاز باید دارای قابلیت احیا در دمای مناسب و مورد نیاز صنعت نیز باشد.

خروجی مورد انتظار در انتهای مسابقه

ارائه راه حلی برای ساخت جاذب انتخاب پذیر گاز  SO2 که در عین سادگی عملکرد ساخت جاذب، بتوانند محصولی را عرضه کند که توانایی رساندن میزان آلاینده ها به زیر  ۸۰۰ ppm را در مدت کارکرد داشته باشد. محصول نهایی باید حداقل پسماند آبی و یا گازی ممکن را تولید کند و توانایی رساندن میزان آلاینده ها را به حد استاندارد های محیط زیستی داشته باشد.

محدودیت های احتمالی

  • ساخت پایلوت
  • عدم استفاده از تجهیزات پیشرفته و غیرقابل دسترسی
  • تست و تعیین طول عمر جاذب
  • توجیه اقتصادی

تخصص های مورد نیاز

  • مهندسی شیمی
  • مهندسی مکانیک
  • مهندسی مواد
  • مهندسی محیط زیست

راهبران پروژه

سمیرا ماندی زاده : دکتری شیمی ( علوم و فناوری نانو ) / مدیر واحد تحقیق و توسعه

معرفی شرکت

شتابدهنده ایتوک آفرینان فناوری در زمینه مشاوره، امکان سنجی، طراحی، ساخت و اجرای سیستم‌های فیلتراسیون محیط‌های صنعتی و بهداشتی فعالیت می‌کند.

با تمرکز بر تحقیقات گسترده در طی سال‌های اخیر، این شرکت توانسته است ضمن مشاوره با مدیران صنایع و اساتید برجسته و مجرب دانشگاه را با بهره گیری از دانش فنی و سرمایه انسانی، همچنین تجارب صنعتی بیش از یک دهه  کارشناسان خود به عنوان  تنها شرکت دانش بنیان و نانومقیاس تخصصی در زمینه فیلتراسیون محیط‌های صنعتی و بهداشتی در ایران، مفتخر به ارائه خدمات طراحی و ساخت سیستم‌های فیلتراسیون جهت حذف انواع آلاینده های زیست محیطی نظیر فیوم‌ها، انواع غبار و بخارات گازی می‌باشد.

توضیحات تکمیلی

رشته تحصیلی

مهندسی شیمی, مهندسی مکانیک, مهندسی مواد

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “حذف گاز SO2”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “حذف گاز SO2”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *