تهیه و تولید ضدعفونی کننده غیرالکلی گیاهی

تهیه و تولید ضدعفونی کننده غیرالکلی گیاهی

شرکت مجری : مسمر

توضیحات

خلاصه معرفی پروژه

ضدعفونی کننده‏ها دسته‌ای از مواد شیمیایی هستند که با اثر بر باکتری‌ها ، ویروس‌ها ، قارچ‌ها ، اسپور باکتریها و سایر اورگانیسم‌ها ، آنها را از بین می‌برند و یا از رشد آنها جلوگیری می‌کنند. مواد ضدعفونی کننده ‌ای را که برای سطح پوست و بدن و در بافت‌های زنده استفاده می‌شوند، آنتی سپتیک می‌نامیم و در کنار آن مواد ضدعفونی کننده سطوح، ابزار، وسایل و لباس‌ها نیز به اصطلاح عام “ضدعفونی‏ کننده” (Disinfection) نام دارند. استفاده از ضدعفونی کننده‌ها برای تامین سلامتی بسیار ضروری است. از انواع ضدعفونی کننده ها می‏توان به تری‌اتیلن گلیکول، الکل، آلدئید ها، اکسید کننده ها، پراکسی اسید ها، فنول ها و کاتیون آمونیوم نوع چهارم اشاره کرد. با شیوع ویروس کرونا و ضرورت استفاده از ضدعفونی‏ کننده‏ ها بخصوص الکل، کشور با کمبود این ضدعفونی‏ کننده مواجه گشته و مشکلات ناشی از تامین و عرضه انبوه موجب بالا رفتن قیمت الکل شده است. علاوه بر این قابلیت اشتعال بالای ضدعفونی کننده های الکلی، خسارات جبران ناپذیری را به بار آورده است. بنابراین تولید محلول ضد‏عفونی کننده های گیاهی غیر الکلی می تواند از اهمیت بالایی برخوردار شود.

خروجی مورد انتظار در انتهای مسابقه

در این پروژه از مخاطبان انتظار می رود که علاوه بر بررسی بازار داخلی و خارجی و نمونه های مشابه محصول مورد نظر به بررسی نمونه ها و گیاهان دیگری که قابلیت ضدعفونی کنندگی دارند، پرداخته و در انتهای فرایند مسابقه و پس از ارزیابی اثربخشی محصول، روش تولید نمونه اولیه آن را با استنادات قوی ارائه دهند. در کنار موارد فوق ارزیابی هزینه ها و امکان تولید انبوه محصول نیز بسیار حائز اهمیت است.

تخصص‏ های مورد نیاز پروژه

رشته شیمی

مهندسی شیمی

بیوتکنولوژی/ زیست شناسی سلولی و ملکولی

پزشکی / داروسازی

رشته مدیریت/ صنایع

راهبران پروژه

شکیلا تیزرو، کارشناس تحقیق و توسعه شرکت مسمر، دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی

معرفی شرکت

شرکت مسمر به عنوان اولین تولید کننده مواد ضدعفونی کننده در ایران شناخته شده است که دارای ۵۰ سال سابقه تولید می باشد. این شرکت در ابتدا نماینده مستقیم و انحصاری فروش محصول هایژن از شرکت M.W.HARDY & CO Ltd لندن انگلستان بوده است که تمامی مدارک و گواهینامه ها و شماره های ثبتی آن موجود می باشد. در حال حاضر تکنولوژی تولید این محصول به طور کامل توسط این شرکت بومی شده و در داخل کشور تولید می شود.

توضیحات تکمیلی

رشته تحصیلی

پزشکی, زیست شناسی, زیست فناوری, شیمی, مدیریت, مهندسی شیمی, مهندسی صنایع

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تهیه و تولید ضدعفونی کننده غیرالکلی گیاهی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تهیه و تولید ضدعفونی کننده غیرالکلی گیاهی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *