بازچرخانی فاضلاب شهری، کشاوزی و صنعتی به روش MBR

بازچرخانی فاضلاب شهری، کشاوزی و صنعتی به روش MBR

شرکت مجری : شتاب دهنده آبان

توضیحات

خلاصه معرفی پروژه

جریان فاضلاب ورودی در فرآیند تصفیه ابتدا از میان یک آشغال گیر دستی عبور می کند سپس فاضلاب به تانک انوکسیک انتقال پیدا می کند. . فاضلاب پس از انجام واکنشهای دی نیتریفیکاسیون به داخل واحد هوادهی سرریز می شود . فاضلاب هوادهی شده سپس به واحد لخته سازی (فلوکولاسیون) منتقل می شود. پکیج های پیش ساخته MBR ، نیازی به بازگشت لجن به تانک هوادهی ندارد بنابراین لجن ته نشین شده در تانک ته نشینی تماماً به واحد نگهداری لجن انتقال پیدا می کند.

تصفیه فاضلاب با بستر متحرک، یا روش MBR یک روش مورر در تصفیه فاضلاب است. استفاده از این روش برای حذف مواد آلی در فاضلاب دارای کارایی بالایی بوده و فرآیند مذکور به سرعت، موادآلی قابل تجزیه بیولوژیکی را کاهش می دهد. در سیستم MBR ایده اصلی بر تطابق ابزار و قابلیت های لجن فعال و بیوفیلتر و به کار گرفتن آنها به موازات هم و کنار نهادن معایب هر یک بوده است . در این فرآیند از آکنه ها با سطح مورر بالا برای رشد بیوفیلمی میکروارگانیزم و از یک تانک برای رشد بیومس استفاده می شود.

خروجی مورد انتظار در انتهای مسابقه

دستگاه بازچرخانی پساب در مقیاس آزمایشگاهی.

تخصص های مورد نیاز

مهندس شیمی گرایش فرآیند
مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید

راهبران پروژه

  • دکتر نجارزادگان
    حمید نجارزادگان، اولین استارتاپ تصفیه پساب با تمرکز برروشهای ترکیبی اکسیداسیون پیشرفته برای تصفیه پسابهای صنعتی را توسعه داد و تحت عنوان استارتاپ اکسانود فعالیت خود را در شتابدهنده آبان از سال ۹۸ آغاز به کار کرد. او  در دوره دکتری و پسادکتری در دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف روی سیستم¬های استخراج و شناسایی آلاینده های زیست محیطی، جاذبهای پلیمری و کربنی، جمع آوری لکه های روغنی و نفتی، نمک زدایی و  شیرین سازی آب و استخراج فلزات ارزشمند از آب و کاتالیستها و همچنین سیستمهای پیشرفته تصفیه  پساب متمرکز شد و پس از تقویت بنیانهای علمی، پایلوتهای مختلف تصفیه پساب را با توجه به پسابهای صنعتی راه اندازی نمود.
  • مهندس محمدی

معرفی شرکت

شتابدهنده آبان، نخستین شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه آب و انرژی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی؛ با رویکرد سخت‌افزاری و توسعه تکنولوژی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با سرمایه‌گذاری مشترک شرکت دانش بنیان آتیه پردازان شریف و پارک فناوری پردیس در سال ۹۵ شکل گرفته است. این شتاب دهنده با سابقه چندین ساله در حوزه تجهیزات پیشرفته نفت، گاز و پتروشیمی با رویکرد فناوری‌های آب و انرژی مشغول به فعالیت است و توانسته با اتکا به استارتاپ‌ها و فناوران خود که فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های برتر همچون دانشگاه صنعتی شریف می‌باشند؛ چند فناوری و تکنولوژی را برای اولین بار در کشور بومی‌سازی نماید که از جمله آنها می‌توان به تکنولوژی پوشش دهی آندها جهت الکترولیز آب دریا (آب نمک) و تجهیزات ایمنی مخازن و خطوط انتقال تحت فشار (راپچر دیسک) اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی

رشته تحصیلی

شیمی, مهندسی آب, مهندسی شیمی, مهندسی مکانیک, مهندسی مواد

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “بازچرخانی فاضلاب شهری، کشاوزی و صنعتی به روش MBR”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “بازچرخانی فاضلاب شهری، کشاوزی و صنعتی به روش MBR”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *